Podstawowy powód, dla którego warto mieć polisę posagową jest jeden – dziecko. Jeśli chcesz mu zapewnić godną przyszłość to wybierz ubezpieczenie na życie – polisę posagową. Nowoczesne ubezpieczenie z planem kapitałowym, czyli inaczej polisa posagowa, może ci pomóc sfinansować edukację lub pozwoli łatwiej usamodzielnić się twojemu dziecku. Polisa posagowa może objąć ochroną nie tylko Ciebie i dziecko ale także Twojego współmałżonka. Dzięki temu unikalnemu rozwiązaniu Twoja rodzina zyska zabezpieczenie i pewność, że w razie wystąpienia zdarzeń objętych ubezpieczeniem Allianz zadba o zebranie kapitału i wypłacenie go w ustalonym przez Ciebie momencie i formie.

Polisa posagowa łączy ze sobą funkcję ochronną z inwestowaniem. Umowę możesz podpisać na dowolny okres od 5 lat do momentu, kiedy uposażone dziecko ukończy 25 rok życia. Im dłuższy okres trwania umowy, tym jej składka jest niższa. Dziecko, na które chcesz podpisać umowę polisy posagowej, nie może mieć więcej niż 15 lat.

Polisa posagowa działa podobnie jak tradycyjne ubezpieczenie na życie. Część składki przeznaczana jest na ochronę, na wypadek śmierci ubezpieczonego rodzica. Oczywiście możesz zrezygnować z części ochronnej i wykupić ubezpieczenie o charakterze inwestycyjnym. W takiej sytuacji, w razie śmierci rodzica, dziecku zostanie wypłacone tylko świadczenie w wysokości wartości rachunku lub sumy wpłaconych składek, o ile jest ona wyższa niż wspomniana wartość rachunku. Polisa posagowa działa w zasadzie tak samo, jak ubezpieczenie na życie, z tą różnicą, że inwestujesz w przyszłość Twojego dziecka lub wnuka. Dziecko, na które jest wykupiona polisa otrzyma pieniądze, kiedy osiągnie wiek określony w umowie. Jeśli chcesz, by Twoja pociecha dostała posag w wieku 22 lat, to nie może wcześniej pobrać pieniędzy. Ponadto możesz wybrać, czy dziecko wymienione w umowie, ma otrzymać jednorazową wypłatę pieniędzy, czy też comiesięczną tzw. rentę.

Towarzystwa oferują również rozszerzenie podstawowej polisy posagowej o dodatkowe opcje, którymi są: renta dla dziecka w przypadku śmierci rodzica, renta w przypadku uszczerbku na zdrowiu, ubezpieczenie na wypadek pobytu dziecka w szpitalu, czy ubezpieczenie na wypadek poważnego zachorowania dziecka.

Kupując polisę posagową przede wszystkim zabezpieczasz dziecko na wypadek Twojej śmierci. Ponadto oszczędzasz pieniądze na przyszłość swojej pociechy – za pieniądze z polisy możesz np. opłacić jej studia lub kupić pierwsze auto.

Ubezpieczenia dla firm
Ubezpieczenia na życie
Ubezpieczenia komunikacyjne