Polisa Posagowa Allianz

Polisa Posagowa Allianz

Nowoczesne ubezpieczenie „Specjalnie dla Dziecka” z planem kapitałowym umożliwia zbudowanie kapitału, który w przyszłości może pomóc sfinansować edukację lub pozwoli łatwiej usamodzielnić się twojemu dziecku. Polisa posagowa może objąć ochroną nie tylko Ciebie i dziecko ale także Twojego współmałżonka. Dzięki temu unikalnemu rozwiązaniu Twoja rodzina zyska zabezpieczenie i pewność, że w razie wystąpienia zdarzeń objętych ubezpieczeniem Allianz zadba o zebranie kapitału i wypłacenie go w ustalonym przez Ciebie momencie i formie.

To ubezpieczenie jest odpowiednie dla każdego, kto myśli o przyszłości swojego dziecka, chce zapewnić udany start w dorosłe życie, sfinansować jego edukację i zapewnić mu bezpieczeństwo finansowe na wypadek kłopotów z własnym zdrowiem lub śmierci.
Ubezpieczenie jest przeznaczone dla rodziców, których dzieci nie ukończyły 21. roku życia. Polisę może wykupić jedna lub dwie osoby będące rodzicami bądź opiekunami prawnymi dziecka jeśli ich wiek zawiera się w przedziale od 18 do 60 lat.

Jakie są korzyści z zawarcia ubezpieczenia „Specjalnie dla Dziecka”?

Podstawową zaletą polisy posagowej jest zabezpieczenie przyszłości dziecka. Otrzyma ono – w formie renty lub jednorazowo – kapitał zgromadzony na rachunku prowadzonym przy jego polisie. Ubezpieczenie dostępne jest w trzech wariantach: inwestycyjnym, standardowym i ochronnym.

Rodzice lub opiekunowie mogą się ubezpieczyć w ramach jednej polisy.

Składki można opłacać w dowolnej częstotliwości: miesięcznie, kwartalnie lub rocznie oraz wpłacać składki dodatkowe, które przyspieszą budowanie kapitału dla dziecka.

Istnieje możliwość zamiany ubezpieczenia na bezskładkowe lub wykupu polisy (po dwóch latach).

Do polisy można wykupić dodatkowe umowy ubezpieczeniowe na rzecz rodzica/rodziców lub opiekunów: na wypadek śmierci wskutek nieszczęśliwego wypadku, wypłaty renty w przypadku śmierci ubezpieczonego, na wypadek poważnego zachorowania i na wypadek inwalidztwa spowodowanego nieszczęśliwym wypadkiem. W pakiecie są także do wyboru dodatkowe umowy na rzecz dziecka: na wypadek poważnego zachorowania, ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków i ubezpieczenie leczenia w szpitalu.

Zawarcie ubezpieczenia „Specjalnie dla Dziecka” gwarantuje także zniżki w ubezpieczeniach majątkowych Allianz oraz zapewnia preferencyjne warunki przy zakładaniu lokat lub zaciąganiu kredytów w Allianz Banku.

Jeśli jesteś zainteresowany ubezpieczeniem „Specjalnie dla Dziecka” lub masz pytania związane z zawarciem polisy posagowej, skontaktuj się z naszym konsultantem.

Ubezpieczenia dla firm
Ubezpieczenia na życie
Ubezpieczenia komunikacyjne