Ubezpieczenie dla dziecka to doskonały sposób zabezpieczenia zdrowia dzieci oraz zabezpieczenie finansowe jeśli myślimy o ich przyszłości. Wypadek, choroba, pobyt w szpitalu to przypadki, które każdemu pokrzyżują plany. Warto pomyśleć zatem o odpowiednim ubezpieczeniu własnego dziecka. Dobra polisa to jednocześnie zabezpieczenie finansowe oraz inwestycja, która ułatwi Twojemu dziecku start w dorosłe życie.

Złote zasady

Wybierając najlepsze ubezpieczenie dla dziecka dobrze jest skorzystać z kilku prostych zasad. Warto kierować się zainteresowaniami i zajęciami w jakich bierze udział nasze dziecko – innej ochrony wymaga dziecko, które uprawia czynnie sport, innej takie, które uczęszcza na lekcje muzyki. Przed wyborem ubezpieczenia trzeba sprawdzić, czy polisa obejmuje także wypadki, na które jest narażone Twoje dziecko.

Jeżeli Twoje dziecko ma wrodzone wady lub choruje przewlekle, przed wyborem polisy upewnij się, czy wybrane ubezpieczenie nie ma specjalnych ograniczeń. Nie każdy ubezpieczyciel bierze odpowiedzialność za wypadki, które są wynikiem przewlekłej choroby lub wad wrodzonych.

Ważnym elementem ubezpieczenia jest tabela procentowych uszczerbków na zdrowiu. Na jej podstawie wylicza się wysokość świadczenia dla poszkodowanego. Każde towarzystwo ma inne stawki przypisane innym zdarzeniom losowym – w zależności od ubezpieczenia, za złamaną rękę przyznają od paru procent nawet do 30%.

Trzeba także zwracać uwagę na to czy ochrona ubezpieczeniowa działa w każdym miejscu, w którym przebywa nasze dziecko – w szkole, podczas drogi z domu do szkoły i powrotnej, czy polisa działa tylko na terenie Polski, czy też zagranicą, co jest wyjątkowo istotne w przypadku wycieczek zagranicznych.

Jedną z najistotniejszych kwestii jest suma ubezpieczenia. To od jej wysokości zależy wysokość świadczeń. Wyższa suma to większa składka, ale także wyższa kwota ewentualnego odszkodowania.

Liczy się elastyczność

Nowoczesne rodzaje ubezpieczeń są bardzo elastyczne. Współczesne rozwiązania ubezpieczeniowe łączą zalety ochrony ubezpieczeniowej oraz pewnej lokaty kapitału. Pozwalają na łatwą zmianę warunków ubezpieczenia np. zmianę sumy i składki. Ponadto coraz więcej polis, oprócz podstawowej funkcji jaką jest ochrona ubezpieczeniowa, umożliwia jednocześnie łatwe gromadzenie kapitału i jego inwestowanie zgodnie z wolą ubezpieczonego. Główną zaletą polisy posagowej jest właśnie zabezpieczenie przyszłości dziecka. Otrzyma ono – w formie renty lub jednorazowo – kapitał zgromadzony na rachunku prowadzonym przy jego polisie. Ponadto, polisa może objąć ochroną całą rodzinę.

Tego typu unikalne rozwiązania dają bezpieczeństwo i pewność, że w razie wystąpienia zdarzeń objętych ubezpieczeniem Allianz zadba o zebranie kapitału i wypłacenie go w ustalonym momencie i formie.

Ubezpieczenia dla firm
Ubezpieczenia na życie
Ubezpieczenia komunikacyjne