Allianz stworzył prywatne ubezpieczenie zdrowotne z myślą o klientach biznesowych. Allianz Opieka Zdrowotna, umożliwia korzystanie z z szerokiej i różnorodnej opieki medycznej w jednej z największych w Polsce sieci renomowanych placówek medycznych na terenie całego kraju.

Grupowe ubezpieczenie zdrowotne Allianz Opieka Zdrowotna daje natychmiastowy dostęp do opieki medycznej w kilkuset prywatnych placówkach medycznych w Polsce. Allianz oferuje bogatą gamę wariantów ubezpieczenia wzbogaconych umowami dodatkowymi. Do każdego z wariantu dołączony jest bezpłatny pakiet pełnego assistance.

Ubezpieczenie Allianz Opieka Zdrowotna może być doskonałym narzędziem HR, nastawionej na komfort i bezpieczeństwo pracownika polityki kadrowej. Allianz Opieka Zdrowotna zapewnia pracownikom doskonały pakiet zdrowotny, rozszerzony o obowiązkowe świadczenia z zakresu medycyny pracy. Takie rozwiązanie pomaga zmniejszyć absencję chorobową poprzez zapewnienie lepszej opieki zdrowotnej a pracodawca uzyskuje bardzo dobre wzmocnienie systemu wynagrodzeń bez nadmiernego obciążania budżetu firmy.

Allianz współpracuje zarówno z dużymi, sieciowymi dostawcami usług medycznym – placówkami z grupy Luxmed (w tym Promedis, Medycyna Rodzinna), ENEL-MED, Polmed czy Falck Medycyna, jak i mniejszymi, dobrze rozpoznawalnymi lokalnie, placówkami medycznymi (Invicta, Alergomed). Nowymi partnerami zakładu są również szpitale – zarówno te prywatne, jak i publiczne. Allianz do tej pory podpisał już umowy z siedemdziesięcioma ośrodkami.

Wszyscy ubezpieczeni mogą korzystać ze świadczeń medycznych objętych ochroną ubezpieczeniową, bezgotówkowo.

Doskonałym uzupełnieniem tego rozwiązania jest drugie ubezpieczenie – Allianz Opieka Szpitalna, czyli grupowe ubezpieczenie zapewniające zarówno organizację, jak i pokrycie kosztów planowanych zabiegów wykonywanych w szpitalu.

Kompleksowy program opieki zdrowotnej mogący zawierać również świadczenia z zakresu medycyny pracy stwarza możliwość elastycznego dopasowania się do potrzeb systemu motywacyjnego firmy. Pracodawca może wybierać spośród pięciu wariantów ubezpieczenia i w aż czterech z nich ma możliwość rozbudowy zakresu o trzy umowy dodatkowe. Umowy chirurgii jednego dnia, rehabilitacji i stomatologii mogą znacznie zwiększyć atrakcyjność pakietu dla wybranej grupy pracowników.

Jak wynika z badań przeprowadzanych wśród pracowników, dodatkowe pozapłacowe przywileje takie jak programy opieki medycznej są jednym z najczęściej wymienianych czynników motywacyjnych, często wpływających na decyzję o podjęciu pracy u określonego pracodawcy.

Jeśli bezpieczeństwo twoich pracowników ma być naturalnym elementem polityki kadrowej twojej firmy, skontaktuj się z naszą agencją.
Ubezpieczenia dla firm
Ubezpieczenia na życie
Ubezpieczenia komunikacyjne