Obowiązkowe ubezpieczenie OC doceni każdy posiadacz pojazdu lub kierowca, który wyrządzi komuś szkodę, za którą nie musi płacić sam. Dodatkowo, w razie wypadku lub nieszczęśliwego zdarzenia pomocne będzie ubezpieczenie Mini Car Assistance, które jest bezpłatną opcją OC. Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla każdego kierowcy. Jest on zobowiązany mieć ze sobą oryginał polisy lub dowód opłacenia ostatniej składki, za każdym razem gdy prowadzi samochód.
Podstawą prawną tego ubezpieczenia jest ustawa z 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz.U. Nr 124, poz.1152).

Jak można uzyskać zniżki w OC?

Podstawowym kryterium uzyskania zniżek ubezpieczenia OC jest bezszkodowy przebieg ubezpieczenia. Maksymalna zniżkę w wysokości 60-procent składki, może uzyskać właściciel pojazdu, który przez osiem nie miał żadnego wypadku.
Zniżki należą się także za kontynuowanie ubezpieczenia, zarówno w wypadku zawarcia z Allianz Polska kolejnej umowy ubezpieczenia tego samego pojazdu przez tego samego właściciela, oraz w jeśli po sprzedaży samochodu właściciel ubezpieczy kolejne, nowo nabyte auto.

Jeśli jesteś zainteresowany ubezpieczeniem komunikacyjnym OC w Allianz skontaktuj się z nami!

Ubezpieczenia dla firm
Ubezpieczenia na życie
Ubezpieczenia komunikacyjne