Ubezpieczenie narciarskie Allianz

Ubezpieczenie narciarskie Allianz

Zagraniczny wyjazd na narty dawno już przestał być fanaberią ludzi bogatych. Nie tylko słowackie Tatry ale i włoskie, francuskie czy szwajcarskie Alpy, dzięki niedrogim wycieczkom, są dostępne praktycznie dla każdego. Podobnie jak nowoczesne ubezpieczenia turystyczne, przygotowane specjalnie z myślą o narciarzach. Ubezpieczenie narciarskie Allianz to jedna z najpopularniejszych opcji ubezpieczenie turystycznego Globtroter.

Podczas narciarskiego szaleństwa grożą nam wypadki: złamania, zwichnięcia i skręcenia kończyn, upadki i związane z tym wstrząśnienia mózgu. W wysokich górach możemy ulec zasypaniu przez lawinę, szwajcarski lodowce straszą szczelinami w lodzie. Dobre ubezpieczenie narciarskie zabezpiecza nas w pełni przed wydatkami związanymi z kosztami leczenia oraz poszukiwania, ratownictwa górskiego czy transportu – bez względu czy lecimy śmigłowcem do szpitala czy wracamy karetką do kraju. Co więcej – niezależnie od odmiany narciarstwa czy snowboardu , którą preferujesz, wybierając jedną opcję ubezpieczenia Globtroter, pakiet gwarancji zostaje rozszerzony o wypadki wynikające z uprawiania narciarstwa w ramach NNW, kosztów leczenia oraz o ubezpieczenie OC w życiu prywatnym za szkody na osobie i rzeczy oraz pomocy w podróży (assistance).

Najważniejsze, że nowoczesne polisy turystyczne pozwalają indywidualnie dobrać zakres ubezpieczenia. W ten sposób tworzymy własny pakiet ubezpieczeniowy. Można zatem ubezpieczyć także sprzęt narciarski i bagaż od utraty lub zniszczenia, ubezpieczyć się na wypadek odwołania uczestnictwa w imprezie turystycznej lub wcześniejszego powrotu z imprezy turystycznej oraz kosztów anulowania noclegu (-ów) w hotelu, wykupić ubezpieczenie kosztów rezygnacji z biletu czy „skipassu”. W zależności od potrzeb sami decydujemy o wysokości sum ubezpieczenia i ewentualnych dodatkowych ryzykach.

Wyjazd na narty to często szybka decyzja – wypad w pobliskie góry na długi weekend to przecież jedynie kwestia odpowiedniej pogody. Dlatego pakiet ubezpieczeń turystycznych Globtroter skonstruowano tak, by wybór potrzebnego ubezpieczenia narciarskiego i podpisanie polisy trwało jak najkrócej. W tym celu wszelkie formalności są sprowadzone do absolutnie niezbędnego minimum – często wystarczy jedna rozmowa telefoniczna z naszym konsultantem.

Ochrona ubezpieczeniowa ubezpieczeń na narty działa w kilku sytuacjach, na które najczęściej narażeni są amatorzy sportów zimowych. Zakres ubezpieczenia obejmuje:

– odpowiedzialność cywilną – kiedy to my jesteśmy sprawcami zdarzenia, którego skutkiem jest zniszczenie sprzętu lub uszczerbek na zdrowiu osoby trzeciej, towarzystwo ubezpieczeniowe przejmuje odpowiedzialność za zdarzenie i wypłaca należne odszkodowanie;

– ubezpieczenie NNW – czyli ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków – zapewnia wypłatę świadczenia kiedy to my ulegniemy wypadkowi. Wysokość świadczenia zależy od sumy ubezpieczenia oraz od stopnia trwałego uszczerbku a zdrowiu;

– ochronę sprzętu sportowego i bagażu – towarzystwo ubezpieczeniowe gwarantuje wypłatę odszkodowania za kradzież sprzętu lub utratę bagażu;

– koszty leczenia i assistance – podstawa ubezpieczenia przy wyjazdach zagranicznych, gdzie pomoc medyczna jest nawet kilkukrotnie droższa niż w Polsce. Assistance dodatkowo uzupełnia podstawę ubezpieczenia związaną z kosztami np. przewozu z jednej palcówki medycznej do innej, organizacji dowozu osób trzecich do poszkodowanego, itp.

Ubezpieczenie narciarskie nie jest drogie. Kosztuje w granicach dwóch euro za dzień pobytu za granicą. To oznacza, że polisa dla jednej osoby to wydatek rzędu kilkunastu, maksymalnie kilkudziesięciu złotych. Za tą kwotę zapewniamy sobie ogromny komfort związany z uprawianiem sportów zimowych, w których ryzyko wystąpienia nieoczekiwanych zdarzeń jest bardzo wysokie.

Jeśli jesteś zainteresowany ubezpieczeniem na narty Allianz skontaktuj się z naszym konsultantem:

Ubezpieczenia dla firm
Ubezpieczenia na życie
Ubezpieczenia komunikacyjne